June 16 - 18, 2016

THANK YOU EVERYONE FOR COMING!!!

Race Results

Kokatat Expert Division
Place Rider Bib Time
1 Pedro Astorga 54 7:06.99
Alec Voorhees 5 7:12.80
Dane Jackson 2 7:14.44
2 Matias Lopez 35 7:17.30
Tren Long 6 7:17.54
Isaac Levinson 3 7:18.47
3 Evan Moore 38 7:18.62
Joe Morley 11 7:18.62
Kalob Grady 10 7:18.80
4 Phil Mitchell 29 7:19.86
Nick Troutman 16 7:20.07
5 Sam Ellis 32 7:21.04
6 Diego Solano 53 7:22.95
7 Jaime Lancaster 31 7:24.04
Louis Geltman 24 7:24.18
Pat Keller 17 7:24.61
8 Palo Andrassy 57 7:25.12
9 Andraz Krpic 26 7:25.61
Aniol Serrasolses 4 7:25.65
10 Matej Holub 58 7:26.17
Brendan Wells 22 7:26.54
Tad Dennis 18 7:26.58
11 Eric Parker 69 7:26.63
12 Brad McMillan 85 7:26.93
Rush Sturges 13 7:27.08
William Griffith 23 7:29.21
13 Matt Anger 36 7:29.27
Will Pruett 19 7:29.32
Galen Volckhausen 20 7:30.16
14 Conner Herdt 33 7:30.73
Dave Fusilli 14 7:30.84
Hayden Voorhees 62 7:30.90
Sam Grafton 21 7:32.02
Aaron Mann 15 7:32.18
15 Brian Ward 90 7:32.77
16 Andrew Dunning 75 7:32.86
17 Chad Long 63 7:33.04
18 Jacob Seigel 40 7:33.34
19 Max Blackburn 37 7:33.52
20 Chris Gragtmans 45 7:33.80
Ben Marr 12 7:34.27
21 Aaron Pruzan 44 7:35.78
22 Alex Morton 94 7:36.31
23 Andrew Morrissey 77 7:36.92
24 Matt Clark 79 7:38.04
25 Brian Burger 96 7:38.30
26 Patrick Liddel 95 7:38.75
27 Jennifer Chrimes 30 7:39.93
28 Covey Baack 70 7:40.80
29 Rob Fusilli 84 7:41.77
30 Aaron Koontz 92 7:42.71
31 Owen Doyle 50 7:43.31
32 Eric Jones 98 7:43.41
33 Honza Choutka 59 7:43.58
34 Cully Brown 48 7:43.71
35 Sean McTermam 71 7:43.80
36 Rob Murphy 72 7:44.37
37 William Rudisill 86 7:44.39
38 Mike Voorhees 61 7:44.70
39 Rainer Kenney 56 7:45.08
40 Gerry Moffatt 65 7:45.74
41 Kaito Roemer 34 7:47.07
42 Robert Colister 201 7:47.36
43 Dave Crerar 27 7:47.54
44 Preston Woods 25 7:48.46
45 Jordan Vickers 28 7:48.79
46 Thomas Franco 89 7:49.03
47 Wink Jones 66 7:50.43
48 Scott Lindgren 100 7:51.01
49 Cooper Sallade 88 7:51.18
50 Darby McAdams 47 7:53.27
51 Nicole Mansfield 93 7:56.06
52 Logan Farrell 97 7:57.51
53 Sofia Reinoso 91 7:57.74
54 Jacob Scott 68 7:58.03
55 Ali Casas 81 7:58.72
56 Harley Goedhart 76 7:58.80
57 Will Parham 46 7:59.60
58 Brenden Cronin 49 8:03.15
59 Nathan Nunes 60 8:04.26
Nouria Newman 8 8:04.69
Kyle Hull 9 8:05.66
60 Cheyenne Rogers 43 8:06.65
61 Maranda Stopol 80 8:06.97
62 Alicia Lycan 42 8:07.21
63 Wes Shrek 78 8:13.12
64 Ian Rubrecht 51 8:15.28
65 Jordan Slaughter 82 8:16.38
66 Reed Hutton 41 8:20.75
67 Liam Hopkinson 99 8:23.98
68 Taylor Dwyer 64 8:24.26
69 Erin Clancey 52 8:25.07
70 Jeff Landers 74 8:25.84
71 Jessica Huckins 55 8:31.80
72 Devon Barker-Hicks 39 8:31.89
73 Ryan Bailey 83 8:37.80
74 Lauren Megaw 67 8:37.97
75 James Mcleod 87 13:55.05
76 Allison Tyler 73 19:05.80
The North Face BoaterX
Place Rider Bib Time
1 Dane Jackson 2
2 Matias Lopez 02
3 Kyle Hull 9
4 Evan Moore 03
5 Brendan Wells 15
6 Alec Voorhees 5
Elite Division
Place Rider Bib Time
1 Dane Jackson 2 1:57.60
2 Tad Dennis 16 1:58.28
3 Kyle Hull 9 1:59.00
4 Alec Voorhees 5 2:00.31
5 Aniol Serrasolses 4 2:00.53
6 Joe Morley 11 2:01.67
7 Nick Troutman 12 2:08.90
8 William Griffith 18 2:10.35
9 Rush Sturges 17 2:10.71
10 Evan Moore 03 2:11.82
11 Isaac Levinson 3 2:11.93
12 Kalob Grady 10 2:14.35
13 Tren Long 6 2:16.61
14 Sam Ellis 05 2:17.10
15 Dave Fusilli 21 2:18.01
16 Brendan Wells 15 2:18.09
17 Nouria Newman 8 2:27.66
18 Will Pruett 19 2:49.08
19 Todd Wells 7 2:50.72
20 Galen Volckhausen 20 2:54.52
21 Matias Lopez 02 2:54.09
22 Louis Geltman 13 2:56.18
23 Ben Kinsella 26 2:57.71
24 Phil Mitchell 04 3:03.60
25 Pat Keller 14 3:06.40
26 Aaron Mann 24 3:06.78
27 Pedro Astorga 01 3:15.73
28 Ben Marr 25 3:29.01
29 Sam Grafton 23 4:09.55
Athletes listed in red are members of the Elite Division, and raced for AWP standings.