June 12 - 14, 2014

Race Results

Kokatat Expert Division
Place Rider Bib Time
Gerd Serrasolses 2 06:32.02
1 Pangal Andrade Astorga 60 06:32.20
Eric Deguil 17 06:32.89
Andrew Holcombe 5 06:33.27
Evan Garcia 4 06:33.30
Aniol Serrasolses 19 06:34.32
2 Tren Long 80 06:35.45
Egor Voskoboynikov 21 06:35.97
3 Momo Castillo 57 06:36.47
4 Alec Voorhees 54 06:37.09
5 Geoff Calhoun 58 06:37.55
6 Eric Parker 64 06:38.32
7 Pedro Andrade Astorga 61 06:40.46
8 Kalob Grady 53 06:40.76
9 Mike Bond 73 06:44.11
Galen Volckhausen 15 06:45.02
10 Barney Young 37 06:45.07
11 Brad McMillan 32 06:45.70
12 Andrew Dunning 52 06:46.15
13 Will Pruett 36 06:47.11
14 Seth Swallen 29 06:48.74
15 Matthew Peters 43 06:49.09
16 Clay Lucas 47 06:49.98
17 Ryan Lucas 27 06:50.34
18 Ryan Holmes 78 06:50.70
19 Ivan Kovlachkov 84 06:52.78
James Byrd 8 06:53.01
20 Martina Wegman 34 06:54.17
21 Tomas Wilkening 41 06:54.43
22 Kyle Keegan 75 06:55.07
23 Jordy Searle 35 06:55.01
24 Brenden Cronin 82 06:56.48
Katrina Van Wijk 11 06:56.85
25 Will Parham 83 06:57.01
26 Josh Reinhard 46 06:57.12
27 Michael Thurmond 65 06:57.65
28 Edward Muggridge 69 06:57.76
29 James Webster 76 06:58.15
30 Micah Kneidl 40 06:59.66
31 Hayden Standidge 50 07:00.12
32 Chris Atkinson 38 07:01.17
33 Craig Roark 67 07:02.08
34 Craig Stoenner 77 07:02.83
35 Ari Walker 39 07:03.71
36 Jennifer Chrimes 51 07:05.09
37 Louise Jull 33 07:06.17
38 Nick Gottlieb 63 07:06.19
39 Kyle Smith 59 07:08.00
40 Mike Voorhees 56 07:09.10
41 James Mcleod 72 07:10.00
42 Nicole Mansfield 62 07:10.97
43 Wink Jones 79 07:11.29
44 Tim Ronan 28 07:11.47
45 Kenji Stasiewicz 44 07:12.22
46 Hannah Kertesz 68 07:12.36
47 Jonathan Hyland 31 07:13.34
48 Ryan Mack 71 07:14.76
49 Aaron Pruzan 45 07:16.29
50 Adam Bass 70 07:16.74
51 Hayden Voorhees 55 07:17.39
52 Sage Donelly 30 07:17.41
53 Cheyenne Rogers 49 07:23.35
54 Mike Copeland 48 07:27.33
55 Wes Schrecongost 42 07:29.55
Brian Ward 23 07:33.11
56 Ryan Bailey 66 08:43.44
Elite Division
Place Rider Bib Time
1 Jules Domine 9 01:59.18
2 Egor Voskoboynikov 21 02:02.52
3 Evan Garcia 4 02:03.20
4 Gerd Serrasolses 2 02:04.63
5 Todd Wells 6 02:05.34
6 Rush Sturges 3 02:05.79
7 Andrew Holcombe 5 02:05.98
8 Joe Morley 14 02:06.27
9 Dane Jackson 13 02:09.49
10 Nick Troutman 25 02:10.12
11 Aniol Serrasolses 19 02:10.20
12 Ryan Casey 7 02:11.85
13 Bryan Kirk 12 02:12.36
14 Eric Deguil 17 02:13.75
15 Seth Stoenner 22 02:13.79
16 Galen Volckhausen 15 02:19.78
17 Erik Johnson 16 02:23.77
18 Momo Castillo 03 02:37.86
19 Louis Geltman 1 02:51.14
20 Alec Voorhees 04 02:55.79
21 Pangal Andrade Astorga 01 03:01.53
22 James Byrd 8 03:03.45
23 Geoff Calhoun 05 03:06.60
24 Isaac Levinson 24 03:09.07
25 Ben Marr 18 03:10.13
26 Brendan Wells 20 03:18.64
27 Brian Ward 23 03:22.02
28 Katrina Van Wijk 11 03:24.89
Kyle Hull 10 DNS
Tren Long 02 DNS
Athletes listed in red are members of the Elite Division, and raced for AWP standings.