June 6 - 8, 2013

Race Results

Kokatat Expert Division
Place Rider Bib Time
1 Eric Deguil 61 15:33.50
Evan Garcia 8 15:44.47
2 Darren Albright 44 15:56.35
Gerd Serrasolses 11 15:56.76
Ryan Casey 1 16:01.19
Mikkel St. Jean Duncan 3 16:05.59
Geoff Calhoun 5 16:06.95
3 Lane Jacobs 46 16:11.71
4 Tren Long 94 16:14.42
5 Marcos Gallegos 59 16:15.54
6 Aaron Pruzan 36 16:17.88
Rush Sturges 12 16:18.30
7 Tomas Wilkening 26 16:20.18
Louis Geltman 16 16:21.77
8 Alec Voorhees 32 16:22.59
9 Micah Kneidl 33 16:23.90
10 Tyler Allen 53 16:24.00
Ben Marr 7 16:28.14
11 Seth Stoenner 47 16:28.46
12 Dustin Stoenner 37 16:28.66
13 Preston Woods 16:29.61
14 Zak Sears 39 16:32.81
15 Ryan Crockett 52 16:35.42
16 Katrina Van Wijk 42 16:36.31
17 Kyle Keegan 31 16:43.11
18 Mike Bond 64 16:44.33
19 Galen Volckhausen 40 16:44.59
20 Will Parham 58 16:49.83
21 Kenneth Long 30 16:50.49
22 Ryan Holmes 60 16:54.60
23 Mike Mckee 28 16:54.61
24 Diego Valsecchi 65 16:55.39
25 Kyle Smith 49 17:00.36
26 Brett Gleason 50 17:
27 Brenden Cronin 29 17:03.75
28 Ari Walker 63 17:07.42
29 Mike Voorhees 41 17:08.10
30 Adam Bass 55 17:10.32
31 Nicole Mansfield 51 17:15.23
32 Parker Griffith 34 17:18.75
33 Craig Stoenner 45 17:20.21
34 Eric Ducomb 54 17:20.30
35 Lu Urwin 43 17:20.92
36 Tanner Griffith 38 17:20.94
37 Ryan Bailey 66 17:27.62
38 Cheyenne Rogers 56 17:30.70
39 Sean Hurley 48 17:35.40
40 Wes Schrecongost 57 18:01.36
41 Anna Bruno 62 18:10.78
42 John Hyland 27 18:19.88
43 Mychal Hayes 35 18:32.18
The North Face BoaterX
Place Rider Bib Time
1 Eric Deguil 61 1:41
2 Andrew Holcombe 14 1:44
3 Jules Domine 17 1:46
4 Mikkel St. Jean Duncan 3 1:48
5 Todd Wells 13 2:02
Elite Division
Place Rider Bib Time
1 Louis Geltman 16 01:57.20
2 Gerd Serrasolses 11 01:59.81
3 Rush Sturges 12 01:59.84
4 Evan Garcia 8 02:00.88
5 Andrew Holcombe 14 02:01.16
6 Todd Wells 13 02:02.78
7 Ryan Casey 1 02:10.28
8 James Byrd 20 02:10.31
9 Jules Domine 17 02:13.38
10 Kyle Hull 19 02:14.36
11 Lane Jacobs 03 02:16.79
12 Chris Gragtmans 15 02:17.48
13 Ben Marr 7 02:25.38
14 Brian Ward 21 02:25.42
15 Ian McClaran 24 02:37.46
16 Geoff Calhoun 5 02:39.41
17 Eric Deguil 01 02:51.67
18 Dylan Thomson 18 02:57.12
19 Mikkel St. Jean Duncan 3 02:59.10
20 Ben Luck 22 03:01.20
21 Jakub Nemec 9 03:01.50
22 Tristan McClaran 25 03:04.45
23 Erik Johnson 23 03:37.99
24 Darren Albright 02 03:55.20
25 Marcos Gallegos 05 04:42.40
Athletes listed in red are members of the Elite Division, and raced for AWP standings.